تست نفوذ پذیری شبکه 

تست نفوذ پذیری شبکه به شما کمک می کند تا شبکه خود را در برابر ویروس ها ، باج افزار ها و لو رفتن اطلاعات ایمن کنید

درخواست تست نفوذ پذیری شبکه

نتایجی که از تست نفوذپذیری شبکه داخلی به دست خواهد آمد

شناسایی سیستم های داخل شبکه (System Finterprinting)

پورت های قابل دسترس  (Port Scanning)

امنیت سرور ها و بانک های اطلاعاتی  (Server & Database)

بررسی ایمنی رمزهای عبور (Password strength)

بالا بردن سطح دسترسی در شبکه داخلی (Privileges Escalation)

تست عملکرد و مقاومت شبکه (Stress Test)

تست نفوذپذیری سیستم های از داخل شبکه (Vulnerability Testing)

شناسایی خطا ها و تنظیمات نادرست در شبکه (Configuration Weakness)

بررسی و میزان توان فایروال در شبکه (Firewall and ACL Testing)

 
کنترل و سطوح دسترسی

کنترل و مراقبت از دسترسی های غیر مجاز می تواند جلوی فعالیت های مخرب نفوذگران را گرفت و جلوی فعالیت های آنها برای همیشه گرفته شود.

تنظیمات و پیکربندی

تنظیمات مربوط به شبکه مانند سخت افزار های و منابع شبکه دارای اهمیت بالایی می باشد.

کشف آسیب پذیری ها

این بخش شامل تست آسیب پذیری های مربوط به سیستم های کاربری و تجهیزات شبکه می باشد. این آسیب پذیری ها عموما باعث دسترسی از سیستم یا بالا بردن سطح می باشد که نفوذگر با سو استفاده از این آسیب پذیری ها می تواند کنترل سیستم های دیگر را در اختیار بگیرد.

مراحل اجرایی تست نفوذ پذیری شبکه

یکی از بزرگترین تهدیدها که سازمانها و شرکت ها با آن روبرو هستند، حملاتی است که از طریق شبکه داخلی به آنها انجام می شود.این روزها تجهیزات شبکه مانند روتر/ سوئیچ و فایروال ها یکی از هدف های اصلی برای نفوذ به سیستم و شبکه شما می باشند . زیرا درصورت آسیب پذیر بودن آنها و پیکر بندی نادرست مهاجم می تواند به تمام منابع و اطلاعات سازمان/شرکت شما دسترسی داشته باشند که می توانند خطرات جبران ناپذیری برا شما داشته باشند . به همین سبب باعث شده هکر ها توجه زیادی به این بخش برای نفوذ به شبکه و سازمان شما داشته باشند.

 گزارش تست نفوذ پذیری شبکه

هر یک از سخت افزارهای شبکه باید برای ارتباطات خارج و داخل ایمن باشند زیرا ممکن است با حمله به هر یک از آنها دسترسی به منابع داخل سازمان ایجاد شود و آسیب های جبران ناپذیری به سیستم های داخلی ما وارد کنند. حملات داخلی می تواند خطراتی به منابع داخلی سازمان مانند اطلاعات مالی ، تحقیقاتی ، داده های کارکنان و … ایجاد کند .
با ایمن سازی هر یک از گلوگاهای شبکه می توان ایمنی شبکه را تضمین کرده و کنترل مناسبی روی ترافیک عبوری روی هر یک از آنها داشت.
با توجه به درجه اهمیت امنیت شبکه ، مواردی همانند پیکربندی درست با دیدگاه امنیتی در فایروال های شبکه به همراه تنظیمات روتر و مسیر دهی درست سوئیچ ها می توانیم دیواری امنی دور شبکه خود ببندید که جلوی حملات مخرب و سو استفاده نفوذگران که قصد سرقت اطلاعات از شبکه شما دارند گرفته شود.

دانلود

تکنولوژی و ابزارهای تست نفوذ

استفاده از آخرین تکنولوژی و ابزارهای تست نفوذ یکی از ملاکهای کیفیت یک تست نفوذپذیری وب سایت میباشد، این ابزارها خود نیز نیازمند مهارت و تجربه است که در صورت بی‌دقتی در فرایند تست نفوذ ممکن است آسیبی به سیستم وارد شود که نتایج نامطلوبی در بر داشته باشد. تیم امنیتی وبگارد با تهیه ابزارهای تجاری، غیر تجاری، رایگان و با تکیه به نیروی انسانی خبره ، تست جامع و کاربردی را بر روی وب سایت شما اجرا می کند.

تست نفوذ جعبه سفید

در این نوع حمله متقاضی، اطلاعات کاملی از سیستم را در اختیار تیم امنیتی وبگارد قرار می‌دهد تا تمامی سورس کد مورد بررسی امنیتی قرار گیرد.

تست نفوذ جعبه خاکستری

شما برخی اطاعات از زیر ساخت وب سایت خود را  در اختیار تیم امنیتی وبگارد قرار می دهید  تا اسکن شما به صورت متمرکز تر انجام شود

 تست نفوذ پذیری جعبه سیاه

در این نوع حمله هیچگونه اطلاعاتی در اختیار تیم وبگارد قرار داده نمی‌شود و تنها با داشتن آدرس وب سایت شما سعی در شناسایی آسیب پذیری ها می کنیم

تست نفوذ پذیری چگونه انجام می شود؟

تست نفوذ با معرفی یک IP مشخص و تایید شده از شرکت انجام می‌گردد و با قرار گیری در جایگاه یک هکر به شناسایی و پویش آسیب پذیریها پرداخته میشود. در این نوع تست بر روی سرورها، زیرساخت و نرم افزارهای مرتبط در هدف تمرکز میشود. این نوع تست هم میتواند بدون داشتن هیچگونه اطلاعاتی در رابطه با شبکه مقصد انجام شود و یا بلعکس، میتواند با داشتن اطلاعات کامل در رابطه با توپولوژی و محیط مقصد صورت پذیرد.

استفاده از تیم انسانی برای تست نفوذ پذیری

تفاوت اساسی این دو مدل تست امنیتی درگیر بودن انسان در فرآیند تست میباشد. یک انسان با تجربه و خلاق که توانایی تفکر و تولید راهکارهای ابداعی را دارا است از یک نرم افزار خودکار که دارای قوانین تعریف شده است، بسیار کارآمدتر میباشد. یک انسان می تواند یک حمله پیچیده و چند لایهایی را پیاده سازی و انجام دهد که این امکان در تست خودکار وجود ندارد.